Your shopping cart is empty!
Categories
Latest
Specials
Trailside Nomad 3 (11F) Sleeping Bag
Price:
$66.95
| Temperature Rating | +11°F / -12°C |
| Size | 87" x 33" x 22" (221 x 84 x 56 cm) |
| Shape | mummy |
| Construction | two layer |
| Outer Shell | polyester taffeta |
| Lining | poly/cotton |
| Filling | 3 lbs (1350 g) of Insufil 1 |
| Zipper | #5 2-way |
| Stuff Sack | standard |
| Total Weight | 5.0 lbs (2.3 kgs) |
Write a review
Your Name:
Your Review: Note: HTML is not translated!
Rating: Bad Good
Enter the code in the box below:
Related Products (5)


















