Your shopping cart is empty!
Categories
Latest
Specials
Trailside Nomad 4 (0F) Sleeping Bag
Price:
$77.95
Description and Specifications
| Temperature Rating | 0°F / -18°C |
| Size | 87" x 33" x 22" (221 x 84 x 56 cm) |
| Shape | mummy |
| Construction | two layer |
| Outer Shell | polyester taffeta |
| Lining | poly/cotton |
| Filling | 4 lbs (1800 g) of Insufil 1 |
| Zipper | #5 2-way |
| Stuff Sack | standard |
| Total Weight | 6.0 lbs (2.7 kgs) |
Write a review
Your Name:
Your Review: Note: HTML is not translated!
Rating: Bad Good
Enter the code in the box below:
Related Products (6)



















